Potřebujete cokoliv opravit?

1. Začněte vytvořením zakázky na hlavní stránce. Vyberte kategorii, která nejvíce odpovídá výrobku. Uveďte vaší adresu. 

2. Systém ihned ukáže, kolik je ve vašem okolí opravářů či odborných servisů odpovídajících vašemu zadání.

3. Nyní je potřeba zaplatit 49 Kč platební kartou nebo 75 Kč sms a vaše zakázka bude ihned nabídnuta všem opravářům a servisům v okolí. Tato drobná částka slouží k provozu našeho webu a je také zárukou, že máte o zakázku skutečně zájem.

4. Opraváři, kteří o zakázku projeví zájem, Vám napíšou přibližnou cenu, za kterou by byli ochotní výrobek opravit. Vy si z nich vyberete dle ceny a jejich hodnocení. Zobrazí se Vám vzájemně kontakty. 

5. Můžete kontaktovat mailem či telefonicky kolik firem či lidí chcete. Pokud se Vám stále žádná nabídka nezdá výhodná, můžete rozšířit oblast hledání a to po dobu jednoho měsíce. 

6. Jakmile si vyberete opraváře, předejte mu výrobek a po opravě zaplatíte dohodnutou cenu přímo opraváři či servisu. U hobby opravářů doporučujeme nechat si vystavit a opravářem podepsat k výrobku předávací protokol. Opravárna se snaží opraváře ověřovat a k dipozici je i jejich hodnocení samotnými zákazníky, nicméně za opraváře a jejich práci právně neručíme. U servisů je protokol automatický.​

7. Na konci nezapomeňte zakázku uzavřít jako opravenou, aby Vám už nechodily další nabídky. A prosím ohodnoťte opraváře hvězdičkami i slovním popisem.​

8. Pokud se Vám po celou dobu platnosti zakázky neozve ani jeden opravář, znamená to velmi pravděpodobně, že se výrobek již opravit nevyplatí nebo to nejde. V takovém případě u nás máte další zakázku zdarma nebo Vám vrátíme peníze zpět na účet. Zatím to není automatické, ale stačí napsat na mail zakazky@opravarna.cz, že chcete vrátit peníze nebo zakázku zdarma a do předmětu mailu dát číslo vaší zakázky, na kterou se Vám nikdo neozval. Neopravitelný výrobek prosím nevyhazujte do směsného odpadu, ale odevzdejte ho k ekologické recyklaci. Nejhustší síť červených kontejnerů má partner Opravárny, společnost Asekol. Nejbližší jednoduše najdete ZDE.

 

Jste opravář/ka či servis?

1. Zaregistrujte se zdarma na našem webu. Při registraci si vyberte z kategorií, co všechno umíte opravit.

2. Profil vyplňte opravdu pečlivě. Čím více o sobě napíšete, tím máte větší šanci získat zakázku. Vyplňte hlavně i lokalitu, kde budete schopni opravy provádět, telefon, funkční email. Jste-li firma či odborný servis, vyplňte také své IČ.

3. Budeme vám posílat do mailu nabídky oprav.

4. Zareagujte přes náš systém, zda opravu přijímáte a napište zákazníkovi, kolik přibližně bude oprava stát či mu připište vzkaz. Pokud si Vás zákazník vybere, systém vám poté vzájemně zobrazí kontakty. Kontaktujte ho prosím a domluvte detaily předání. Lze s ním také dále komunikovat přes náš chat. Zákazníkům na požádání vystavte k výrobku předávací protokol.​​

5. Zákazník následně bude vyzván k uzavření zakázky a dá vám hodnocení. 

6. Oproti původní verzi nyní za vaše služby neplatíte žádnou provizi.

7. Naproti tomu můžete svou nabídku topovat. To znamená, že mezi ostatními nabídkami bude ta vaše vidět nahoře a zvýrazněná. Topování nabídky stojí od 49 Kč a lze platit kartou nebo sms platbou. 

O nás

Opravárna je komunitní web podporující opravu rozbitých výrobků. Web na jedné straně sdružuje šikovné lidi i odborné servisy na jednom místě. Umí tak zákazníkům jako jediný v republice pomoct téměř se vším od zašití kalhot, nalezení hodinových manželů, renovace nábytku, až po odbornější úkony jako je výměna rozbitého displeje u mobilního telefonu či oprava ledničky. Web po jednoduchém zadání a popisu zakázky automaticky najde nejbližší opraváře a servisy v okolí. Po zaplacení drobné částky na údržbu webu systém rozešle zákazníkovu poptávku opravářům a servisům do mailu. Ti nabídnou cenu, zákazník si z nich po dobu jednoho měsíce platnosti poptávky může vybírat, kontaktovat je, rozšiřovat oblast hledání. Zaručujeme tak nejsnazší způsob nalezení vhodného opraváře z okolí za tu nejnižší možnou cenu. Pokud se přesto opravář nalézt nepodaří, a to se bohužel vzhledem k nekvalitě dnešních výrobků stává, má zákazník další zadání zakázky zdarma nebo mu vrátíme peníze na účet.  Web tak v podstatě otestuje, zda je výrobek opravitelný. Protože když to nedokáže opravit některý z našich servisů ani z hobby opravářů, tak už nikdo. Takový výrobek je určen k odborné recyklaci (nepatří však na skládku). Opraváři a servisy nově neplatí žádnou provizi ani poplatek za registraci. Prostě si jen vybírají ze zakázek.

Naše poslání

Vadí nám, že většina výrobků od mobilních telefonů až po lednice či boty je často vyráběna tak, že se krátce po uplynutí záruční doby rozbijí. Současně nastavená ekonomika nás nutí koupit nový výrobek, přestože je možné tyto výrobky i opravit. Končí tak zbytečně v odpadu a přitom republika i naše blízké okolí je plné šikovných lidí a firem, které by těmto výrobkům dokázali prodloužit život. Proto jsme vytvořili Opravárnu. Jsme otevření jak hobby opravářům, tak servisům všeho druhu. Záleží na zákazníkovi, koho si na základě nabídnuté ceny a hodnocení vybere. Hlásíme se k zásadám společensky odpovědného podnikání. Nadpoloviční většinu zisku vracíme vždy zpět do rozvoje společnosti, dáváme přivýdělek všem včetně obtížně zaměstnatelných osob a naší činností přispíváme k udržitelnému rozvoji a ochraně životního prostředí. Nekupujte zbytečně nové výrobky, šetřete přírodu a podporujte místní ekonomiku.